Vážení pedagogové,
nabízíme vám možnost zpestřit žákům výuku interaktivní filmovou formou. Filmy pro žáky 12+ slouží i k jazykové výuce a doporučujeme je hrát v originálním znění s českými titulky. Možností propojení s výukou je i nabídka filmů natočených podle literární předlohy, filmů historických nebo životopisných – obraťte se na nás s vaší konkrétní představou a najdeme film přímo pro vaše potřeby.

Ceny jednotlivých projekcí se pohybují od 30 do 60 Kč a jsou závislé na počtu žáků. Učitelský doprovod je vždy zdarma.

NABÍDKA PRO MŠ

NABÍDKA PRO ZŠ 1.st.

NABÍDKA PRO ZŠ 2.st

NABÍDKA PRO SŠ

V případě vašeho zájmu (níže jen několik ukázek nabízených filmů) nás kontaktujte na e-mailové adrese kino@prodance.cz nebo telefonicky 607 561 544 – Michala Sedlmaierová.

Od 20.9. 2018 nabízíme film Krkonoše , nová celovečerní verze z roku 2018. UKÁZKA VEDLE.

Populárně vzdělávací film, zachycující Krkonoše, nejvyšší české hory, jejich geologický a geomorfologický vývoj, flóru, faunu, historické a kulturní souvislosti činnosti člověka v Krkonoších. Film Vás zavede do nejkrásnějších míst Krkonoš, jako je Sněžka, Obří a Labský důl, Sněžné jámy, Malý a Velký rybník nebo Labský, Pančavský a Mumlavský vodopád nebo pramen Labe.

Od 29.3. 2018 nabízíme film Planeta Česko , první celovečerní film o české přírodě. UKÁZKA VEDLE.

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi!

Od 26.9. 2017 nabízíme film Lego ® Ninjago pro základní školy 1. a 2. stupně a školy střední. UKÁZKA VEDLE. Film je uváděn ve formátech 2D a 3D a v českém i originálním znění s titulky.

Chyběl Vám pořádný akční LEGO film? Ideálně se super hudbou, super vtipy a superhrdinou? Podívejte se na ukázku k LEGO Ninjago filmu a začněte se těšit!

 

Od 26.9. 2017 nabízíme film Hurvínek a kouzelné muzeum pro mateřské školy a základní školy 1. stupně. UKÁZKA VEDLE. Film je uváděn ve formátech 2D a 3D.

Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému hrozí zbourání. Hurvínkovi se ale podaří proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryt kromě tajemství kouzelného muzea i klíč k jeho záchraně.

 

Od 1.2. 2017 nabízíme film Kytice pro střední a základní školy 2. stupně. UKÁZKA VEDLE.

Filmová báseň podle klasických hororových balad K. J. Erbena s novým obrazem a zvukem. 4 ceny Český lev. Vizuální orgie, skvělá kamera a řada výborných herců. Kytice má v kinech obnovenou premiéru.

 

Od 26.9. 2016 nabízíme film Po strništi bos –  je vhodný pro základní a střední školy – film je v distribuci v originálním znění – možné i s anglickými titulky. UKÁZKA VEDLE.

Film čerpá ze vzpomínek na dětství, které Zdeněk Svěrák prožil za války na venkově. Svým námětem zapadá do řady filmů Obecná škola, Kolja a Vratné lahve, v nichž rodinná tvůrčí dvojice vypráví o různých fázích života mužského protagonisty na pozadí dějinných událostí. Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser, Hynek Čermák, Zdeněk Svěrák, režie Jan Svěrák.

 

Od 15.11. 2016 nabízíme film Egon Schiele –  je vhodný pro střední školy – film je v distribuci v originálním německém znění s titulky. UKÁZKA VEDLE.

Kdo z dnešních výtvarných umělců bude fascinovat a provokovat ještě po sto letech, ačkoli mu osud na celé dílo dá jen devět let, navíc postižených světovou válkou, vězněním a přervaných smrtící globální epidemií ? Egon Schiele, žák Gustava Klimta, byl ve své tvorbě připraven jít až za hranu vlastní bolesti, obětoval pro své umění lásku a nakonec i život.

 

Od 24.10. 2016 nabízíme film Dunkerk – je vhodný pro základní školy 2.stupně a školy střední – film jde do české distribuce pouze v originálním znění s titulky. UKÁZKA VEDLE.

Novinka Christophera Nolana je válečným velkofilmem z druhé světové války, kdy ve stejnojmenném francouzském městě došlo pod záštitou Operace Dynamo k evakuaci 330 000 spojeneckých vojáků.

 

Od 15.9. 2016 nabízíme film Auta 3 – je vhodný pro VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE – nabízíme ve 2D a 3D a v českém znění i originálním anglickém znění s titulky. UKÁZKA VEDLE.

I děti mají své filmové legendy a Auta od Pixaru k nim bezesporu patří. Slavný závoďák Blesk McQueen s číslem 95 musí ve třetím díle dokázat svým mladším soupeřům, kteří ho chtějí postavit mimo závodní dráhu, že nepatří do starého železa. A to doslova. Jako předfilm uvidíme upoutávku na připravovaný pixarovský film Lou, který vypráví o krabici ztrát a nálezů, a neviditelných stvůrách, které se v ní ukrývají (6 minut).

 

Od 1.10. 2016 nabízíme film Anthropoid – film je v originálnním znění s titulky. Doporučujeme pro žáky středních škol. Vstupné od 1.11. 50 Kč / od 1.10. 100 Kč. UKÁZKA VEDLE.

Film o výjimečné akci našeho odboje proti Třetí Říši konečně vznikl jako mezinárodní projekt a v AJ. 15 let příprav se Seanu Ellisovi vrátilo – strhující finále přibíjí diváky do sedaček ještě při titulcích.

Od 1.8. 2016 nabízíme film Masaryk.  Film je vhodný pro žáky základních škol 2. stupně a žáky středních škol a je v českém znění (možnost i s anglickými titulky. UKÁZKA VEDLE.

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue.

 

Od 1.9. 2016 nabízíme film Učitelka. Film je vhodný pro žáky středních škol. UKÁZKA VEDLE.

Tento strhující snímek o síle lidského charakteru inspirovaný skutečnou událostí se odehrává na začátku 80. let a vypráví příběh zdánlivě empatické a laskavé učitelky manipulující prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního prospěchu. Film prozatím získal na MFFKV cenu za nejlepší ženský herecký výkon (Zuzana Mauréry) a Křišťálový glóbus (Jan Hřebejk).

 

Od března 2016 nabízíme kouzelný film Malý princ. Film je překvapivě vhodný pro všechny věkové kategorie. UKÁZKA VEDLE.

 

Od února 2016 nabízíme film Zkáza krásou, dokument o Lídě Baarové. Režie Helena třeštíková. UKÁZKA VEDLE.