Vážení pedagogové,
níže nabídka filmů vhodných pro školní projekce od mateřských škol po střední.

Ceny jednotlivých projekcí určuje výhradně distributor filmu, pohybují se od 60 Kč a jsou závislé na počtu žáků a na termínu. Čím déle od premiéry, tím levněji. Učitelský doprovod je vždy zdarma. 

V případě vašeho zájmu nás kontaktujte na e-mailové adrese kino@prodance.cz nebo telefonicky 607 561 544 – Michala Sedlmaierová.

Film Super Mario Bros. ve filmu

Na celém světě rozhodně nenajdete populárnější instalatéry, než jsou kníratí bráchové Mario a Luigi. Legendární hrdinové ze slavných videoher se vydávají na filmové plátno v doprovodu studia Illumination, které stvořilo sérii Já, padouch. V českém znění Martin Písařík, Ondřej Brousek aj.
Film je dabovaný nebo v originálním znění s titulky

Film Suprákovi

Jedenáctileté herní nadšenkyni Hedvice se obrátí život vzhůru nohama, když je nucena nahradit svého otce a stát se superhrdinkou ve městě, kde společně žijí. Hedvika však není předurčena kráčet v jeho šlépějích – je krátkozraká a nešikovná.

Film Život kotěte

Vrnilka je živé a zvědavé kotě, které teprve objevuje život na pařížských střechách. Jeho osud se změní, když se ho ujme desetiletá Clémence a odveze ho do venkovského domu v srdci hor. Tím začíná jejich neobyčejné dobrodružství, které oba navždy změní.

Film Kocour v botách: Poslední přání

Obutý hrdina ze Shreka dostal po jedenácti letech vytoužené pokračování. Film Kocour v botách: Poslední přání je vánočním dárkem pro každého, kdo se rád vrací do Shrekova světa a přestože dorazil v loňském roce na poslední chvíli, troufáme si tvrdit, že se stal animovaným filmem roku ve všech ohledech.
Film je dabovaný nebo v originálním znění s titulky

Film Titina, psí polárnice

Viděli jste tu animaci? Je tak dobrá! Nevšední příběh dobytí severního pólu v roce 1926 viděný očima nedobrovolného polárníka, malého teriéra Titiny. Čtyřnohý tulák totiž okouzlil italského konstruktéra a vzduchoplavce Umberta Nobileho natolik, že si ji vzal domů. A protože to byla slečna, dal jí jméno Titina.

Film Myška a medvěd na cestách

Upovídaná myška Celestina a její nejlepší kamarád medvěd Ernest. Tato nerozlučná dvojka se vrací na plátna kin v novém veselém i napínavém dobrodružství, které se točí kolem Ernestových rozbitých houslí a cesty do jeho rodné země, kde k jejich překvapení zakázali všechnu hudbu.

Film Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství

Rozzlobit některého z bohů ve starověkém Řecku rozhodně není dobrý nápad. A stárnoucí slavný hrdina Jáson právě pořádně naštval samotného boha moří Poseidona. Zvídavou a neposednou myšku Pattie a jejího neohrabaného kočičího kamaráda Sama tak čeká hodně nebezpečný úkol. Po boku Jásona, jehož město hrozí Poseidon zničit, musí čelit nejnebezpečnějším tvorům mytologie.

Film Děti Nagana

Příběh se odehrává v roce 1998 a začíná okamžikem, kdy celá třída děti sleduje semifinále zápasu českých hokejistů v Naganu. Takřka každý kluk chtěl v té době hrát hokej a být novým Haškem nebo Jágrem. Dominik nebyl výjimkou. Příběh o přátelství, sportu, sociálních vztazích nejen na sídlišti, hrdosti, euforii ze sportovní události a hlavně outsiderech, kterým někdo dá šanci vyniknout a jít si za svými sny, protože žádný sen není příliš velký.

Film Planeta Praha

Na vzrušující a dobrodružnou výpravu do městské džungle vás zvou tvůrci Planety Česko. V hlavních rolích špačci, kosi, sokoli, vodní ptáci, nutrie, roháči, hrobaříci, netopýři, křečci, mufloni aj. Natáčelo se v liduprázdné Praze loňského roku a uvidíme díky tomu naprosto unikátní záběry prázdných ulic plných zvířat.
Komentář čte Jiří Macháček.

Film Národ Velryb

Dechberoucí dokumentární pouť něžných obrů. Velryby jsou nejfantastičtější tvorové na světě a my o nich tak málo víme. Kdejací lidé nemají tak vysokou inteligenci, rozvinuté emoční prožívání s překvapivou vynalézavostí, zvědavost a ochotu riskovat. Pojďte se vydat na expedici do hlubin oceánu, kde vás tihle ohromní tvorové ohromí.

Od 8.12 Film Srdce dubu

Kdesi na Zemi stojí starý dub. Již přes dvě stě let chrání mohutnou korunou své nájemníky jako dobrý král své království. Dokument Srdce dubu přináší dechberoucí dobrodružství obyvatel jednoho stromu. Takovou akci byste od „obyčejných“ mravenců, veverek a polních myší nikdy nečekali. Podívaná stvořená pro velké plátno vám otevře oči a vtáhne vás do světa dobrodružných příběhů a zvláštních zážitků. Až příště půjdete kolem jednoho z takových stromů, zastavte se a chvíli tiše pozorujte. Možná nějakého akčního hrdinu potkáte naživo a zažijete vlastní nezapomenutelné dobrodružství…
Metodické listy 1 | Metodické listy 2 | Metodické listy 3

Film Tajemství staré bambitky 2

Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech…

Film Strážci Galaxie Vol. 3

Kdo je miluje, jejich poslední loučení si užije. Emoce, emoce, akce, humor, napětí přesně v tomto pořadí i počtu.
Film je dabovaný i v originálním znění s titulky, 2D nebo 3D

Film Dungeons and Dragons: Čest zlodějů

Okouzlující zloděj a družina nesourodých dobrodruhů se pokusí ukořistit nedostižnou ztracenou relikvii, avšak když se připletou do cesty nesprávným lidem, všechno se nebezpečně pokazí. Chris Pine, Hugh Grant, Michelle Rodriguez nebo Justice Smith.
Film je s titulky nebo dabovaný

Film Malá mořská víla

Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce.
Film je dabovaný, v originálním znění s titulky, 2D nebo 3D

Film Znovu se zamilovat

Když vám umře někdo blízký, dost často zjistíte, že jste mu zdaleka nestihli říct všechno. Miře umřel snoubenec a v rámci terapie mu posílá na jeho staré číslo zprávy, aniž by věděla, že číslo bylo přiděleno k novému pracovnímu telefonu… a romantická zápletka je na světě. V hlavních rolích Priyanka Chopra, Sam Heughan a Céline Dion v roli sebe sama.
Film je v originálním znění s titulky

Film BANGER.

Rap je hudba ulice Banger působí jako film ulice. Unikátní film, který popisuje příběh odehrávající se během jedné noci plné kokainu a rapu. A parádních hereckých výkonů. S mladým raperem Alexem se nečekaně rozejde přítelkyně Sára. Podle Alexe existuje jen jediná cesta, jak ji může získat zpět, a to nahrát banger. Honba za slávou a respektem na hudební scéně se přetaví v zoufalý a nebezpečný čin ohrožující desítky mladých lidí na životě. Hrají: Adam Mišík, Marcel Bendig, Sergei Barracuda, Anna Fialová aj.

Film Muž, který stál v cestě

Snímek režiséra Petra Nikolaeva přinese příběh hrdinství a vzdoru Františka Kriegla, muže, který se postavil moci sovětského impéria. Lékař a vrcholný politik František Kriegel byl jednou z tváří pražského jara. Po srpnu 1968 se jako jediný z československých politiků vzepřel Brežněvovi a přes silný nátlak odmítl podepsat souhlas se vstupem ruských okupantů do Československa. Film je vhodný pro žáky II. stupně základních škol a pro střední školy.
Minimální vstupné na školní projekce filmu Muž, který stál v cestě je 80 Kč.

Film Abstinent 

Jak rychle se lze dostat na dno lahve i života? Jak těžké je se od něj odrazit? Příběh o mládí, svobodě, hledání, snech, realitě, o ztracenosti. Příběh o dnešních dětech. Příběh o vašich žácích. V hlavní roli kluka, který měl “rodiče v pohodě a díky bohu si ho moc nevšímali” uvidíme Josefa Trojana. Režie: Jakub Vigner.

metodické listy pro pedagogy

Film Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa

Dokumentární film Civilizace režiséra Petra Horkého a egyptologa Miroslava Bárty o proměnách velkých civilizací a jejich podobností s tou naší současnou. Výpravná reality show našeho vlastního kolapsu. Zatím všechny civilizace zanikly. Ale proč bychom my nemohli být první, kdo chod dějin změní?

Film Jan Žižka

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří.
Film je v dabované verzi i v anglickém znění s titulky a formáty jsou „Vhodné od 12 let“ a „vhodné od 15let“. Doporučuji verzi 12+ a dabovanou. Angličtina z Žižkových úst zněla divně;)

Dokument Jizerské hory 

Málokteré pohoří v České republice poznamenala činnost člověka tak, jako Jizerské hory. Přestože dnes patří k často vyhledávaným cílům turistů, skrývají i mnohá tajemství, za kterými se tvůrci vydali. Natáčeli nejmodernějšími technologiemi jak české, tak polské straně hor. Film vypráví příběh Jizerských hor od jejich vzniku až po současnost.

Dokument Krkonoše 

Populárně vzdělávací film, zachycující Krkonoše, nejvyšší české hory, jejich geologický a geomorfologický vývoj, flóru, faunu, historické a kulturní souvislosti činnosti člověka v Krkonoších. Film Vás zavede do nejkrásnějších míst Krkonoš, jako je Sněžka, Obří a Labský důl, Sněžné jámy, Malý a Velký rybník nebo Labský, Pančavský a Mumlavský vodopád nebo pramen Labe.

Dokument Grygar 

Jiří Grygar je jedním z nejslavnějších českých vědců. Astrofyzik, a hlavně popularizátor vědy dokáže i ty nejsložitější otázky našeho světa přiblížit nejjednodušším způsobem. O něco podobného se snaží i celovečerní dokument, na jehož vzniku se podíleli studenti Slezské univerzity v Opavě. Ti s Grygarem nejen vyrazili po veřejných přednáškách a na jeho dlouhé cesty po Česku, ale také získali exkluzivní přístup do argentinské observatoře Pierra Augera, kde se český vědec podílí na fascinujícím výzkumu kosmického záření.
Film se kromě vědeckých aktivit věnuje i životnímu příběhu slavného astronoma, který pochází z rodiny českých Slezanů a se svými rodiči prožil během nacistické okupace vyhnání z pohraničí. Nakonec mu kladou i otázku nejsložitější: Jak je možné, že jako vědec věří v Boha?

Film Havel

Kvůli pandemii neměl film dosud příležitost se na školních projekcích předvést – v tomto ohledu má v sobě obrovský potenciál, téma nemůže zestárnout a každý rok mohou na film chodit stále noví a noví žáci.

 

 

Film V síti

Hororový dokument. Ne tím, že existujou podobní “predátoří” ale tím, KOLIK jich existuje. Jak na to reagovat? Vystopovat je a pozavírat tisíce až desetitisíce mužů, často nejspíš otců a živitelů rodin? To asi nejde. Ale již humbuk, který kolem tohoto dokumentu nastal, snad jejich vyčínání omezí. Minimálně na pár let. Klusák a Chalupová to zvládli výborně.

 

 

Film Jan Palach 

Film vypráví příběh posledních měsíců Palachova života, nekompromisního mladíka, který přinesl krajní oběť v touze vyburcovat národ z okupační letargie a stal se „pochodní č. 1“.

 

 

Film Dunkerk

Novinka Christophera Nolana je válečným velkofilmem z druhé světové války, kdy ve stejnojmenném francouzském městě došlo pod záštitou Operace Dynamo k evakuaci 330 000 spojeneckých vojáků.
Film je v originálním znění s titulky.

Film Anthropoid

Film o výjimečné akci našeho odboje proti Třetí Říši konečně vznikl jako mezinárodní projekt a v AJ. 15 let příprav se Seanu Ellisovi vrátilo – strhující finále přibíjí diváky do sedaček ještě při titulcích.
Film je v originálním znění s titulky.

Film Masaryk

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue.