Pronájem sálu stálého kina

Sál kina je možné si pronajmout pro účely koncertů, schůzí, akcí:

  • Netradiční prostory pro konference, schůze, setkání
  • Celková kapacita až 300 míst
  • Velká promítací plocha pro Vaše prezentace, filmy, spoty
  • Profesionální zvukové systémy
  • Pohodlná sedadla s možností variability

Kinosál má ve zvýšené části hlediště pevně namontovaných 16 číslovaných řad po 14 čalouněných sedačkách s držáky na nápoje v područkách, uspořádaných střídavě, v poslední řadě chybí sedačka č.14, protože je na jejím místě sloup (jediný v celém sále). Na spodní vodorovné části jsou běžně umístěny další 3 řady po 14 sedačkách bez čísel, tyto řady pracovně označujeme jako A,B,C a tvoří je stejný typ sedaček, ovšem vybavený místo držáků nápojů sklápěcími stolky, normálně skrytými v područkách. Sedačky jsou  smontovány po dvojicích a trojicích a lze je (ovšem kvůli váze a velikosti nikoli snadno) libovolně přemisťovat, včetně úplného vyklizení z hlediště – tím může pod podiem vzniknout až 55m2 zcela rovné plochy s kvalitní plovoucí a vytápěnou podlahou.

K dispozici je dále 35ks stohovatelných čalouněných židlí, které slouží jako přístavky. Počet míst k sezení je tedy z principu proměnlivý mezi 223-300. V případě, že představení bude vyžadovat vytvoření pracoviště zvukaře a osvětlovače v optimálním místě (zhruba střed desáté řady), musí se několik  míst tomuto účelu obětovat. Plán velkého sálu ke stažení zde.

Ceny pronájmu

Pronájem slouží k pokrytí nezbytných provozních nákladů vzniklých kinu po dobu pronájmu  a v souvislosti s ním a k náhradě výpadku hrubého zisku z každého průměrného filmového představení, které nemohlo být kvůli němu realizováno:
Pro aktuální ceny pronájmu nás kontaktujte.

Pronájem areálu Letního kina Houštka

Areál letního kina Houštka je možné si pronajmout pro účely:

  • Pořádání koncertů
  • Pořádání divadleních představení
  • Pro uspořádání setkání několik stovek lidí na jednom místě

Plán areálu Letního kina Houštka je ke stažení zde.

Ceny pronájmu

Cena za pronájem se kalkuluje individuálně. V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Reference

Rozhovor s pořadateli Exp.kamery_2015

Expediční kamera a Snow film fest v brandýském kině pod taktovkou manželů Paříkových

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech. Obvykle čtyřhodinové pásmo filmů z celého světa. Bratrským festivalem Expediční kamery je celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách Snow film fest. Program festivalů tvoří jednotliví místní pořadatelé z filmů které jsou pro festival určeny. V brandýském kině pořádají již řadu let tyto festivaly manželé Jiří a Týna Paříkovi.

Kdy jste začali pořádat EK a proč jste se rozhodli pro brandýské kino, když žijete v Neratovicích?

„S pořádáním festivalu jsme začali před 5 lety, kdy jsme se o něm dozvěděli od našeho kamaráda Davida Švejnohy. Koncept pořádání tohoto festivalu nás zaujal tak, že jsme to chtěli také zkusit a to zejména proto, že sami rádi cestujeme a sdílíme naše zkušenosti nabyté při našich putováních. První ročník jsme uspořádali jak v Brandýse tak i v Neratovicích, kde jsme v tu dobu bydleli. V Neratovicích to však bylo první a zároveň i poslední promítání. Naše motivace pořádat něco v Neratovicích opadla kvůli nezájmu obyvatel o tuto akci. Bohužel přišlo jen okolo 40 lidí. Také jsme trochu bojovali se zázemím. Prostory u kinosálu v KD v Neratovicích nejsou moc útulné a neposkytují dostatečný komfort (posezení, občerstvení atd.). Jelikož jsme zjistili, že spousta přátel z Neratovic raději přijede na promítáni do Brandýsa, kde je příjemné prostředí, naše volba byla jasná. Promítání jsme začali připravovat připravovat jen pro Brandýs a budeme v tom i nadále pokračovat.“

Kolik času Vás stojí příprava a čím jste festival obohatili?

„Díky tomu, že průběh festivalu zůstává stále stejný, je pro nás jeho pořádání již zaběhnuté a jednotlivé úkoly máme rozdělené a dobře časově sladěné. Čas vynaložený na přípravu se nám díky tomu zkrátil a také si ho již umíme hezky rozvrhnout, abychom nebyli v nějakém spěchu a stresu. Velkou pomoc máme i od města i kina, které nám poskytuje velký support s technikou, která je opravdu špičková a nechceme již z tohoto standardu slevovat. Velké díky patří městské radě, za to že nám promítání v kinosále umožňuje a také holkám v infocentru za jejich pomoc s propagací. Proto si s programem více „hrajeme“ a vymýšlíme nějaké zpestření formou doprovodného programu. Většinou pozveme nějakého hosta, kterým bývá většinou cestovatel, jenž vypráví s doprovodem fotek o své cestě anebo sportovec, který vyniká ve své disciplíně výkony. Důvodem, proč hosty zveme, je jednoznačně snaha přivést více diváků na festival. Snažíme se, aby náš host na promítání byl buď hodně známý (což se nám bohužel z finančních důvodů vždy nedaří:) anebo něčím hodně zajímavý. Letos jsme i trochu zaexperimentovali s občerstvením, které bylo 100% raw a vegan. Na závěr promítání ještě losujeme anketní lístky, takže pokud mají diváci štěstí mohou si odnést i nějakou pěknou věcnou cenu od našich místních sponzorů.Těm také patří naše velké díky a doufáme, že se nám jich podaří získat více, aby si mohl skoro každý divák spolu s pěkným zážitkem něco odnést. Často si nám lidi „stěžují“ že nic nevyhráli :).“

Jaký byl letošní ročník festivalu EK?

„Letos se nám sešlo na EK cca 90 lidí. Je to takový průměr účasti na tomto festivale v Brandýse. Na zimní verzi Snow Film Fest chodí lidí o něco méně. Přeci jen je zimní festival více profilován na zimní sporty.“

Jak jste spokojení s prostředím Brandýského kina?

S prostory kina jsme nadmíru spokojeni. Posezení v sále je pohodlné (někdy teda bohužel trochu chladné) a obraz se zvukem jsou vynikající! Komfort zvyšujeme ještě bohatým občerstvením, které nám tam pravidelně zajišťuje stánek Náš Grunt. Regionální prodejce kvalitních, výhradně Českých poctivých a tradičních potravin.

Jak se věkově vyvíjí divácká skupina? Je nějaká změna ohledně začátků? Chodí někteří diváci pravidelně už od počátků?

Za ta léta se nám podařilo získat přízeň spousty lidí, kteří přichází opravdu na každé promítání. Jsme za tyto naše „skalní“ diváky opravdu moc rádi a doufáme, že jejich počet bude každý rok narůstat. Nasvědčují tomu i velice pozitivní zpětné reakce po každém promítání. Věková skladba našich diváků se moc nemění. Věkový průměr je okolo 40 let. Možná nás trochu mrzí, že chodí celkem málo mladých lidí ve věku 15 – 25 let. Tuto věkovou skupinu se nám zatím nedaří na festival nalákat v dostatečném počtu. A přitom u Snow FF, který je plný snowboardingu, lyžování, ledo lezení, je to zvláštní. To je asi jeden z bodů, na kterém bychom chtěli v budoucnu pracovat a mladé lidi na festival dostat.

Jaký je váš vztah k cestování a jak Vám v tom pomáhá EK a SFF?

„Sami rádi cestujeme. Snažíme se stále jezdit a poznávat krásy okolí i s malými dětmi v naší malé rodinné obytné dodávce. Festival je nám inspirací co vše je možné – jak se dá cestovat, kam se dají posouvat lidské hranice, co dokáže silná vůle a odhodlání, jak je naše země krásná, ale dokáže být i pěkně tvrdá a nemilosrdná, jak důležité je žít a hlavně cestovat a sportovat s pokorou. Je fajn, že tento festival existuje a chceme ho tímto malým dílem (promítáním v Brandýse) stále podporovat.“