Vážení pedagogové,
nabízíme vám možnost zpestřit žákům výuku interaktivní filmovou formou. Filmy pro žáky 12+ slouží i k jazykové výuce a doporučujeme je hrát v originálním znění s českými titulkami. Možností propojení s výukou je i nabídka filmů natočených podle literární předlohy, filmů historických nebo životopisných – obraťte se na nás s vaší konkrétní představou a najdeme film přímo pro vaše potřeby.

Ceny jednotlivých projekcí se pohybují od 40 do 70 Kč a jsou závislé na počtu žáků a na termínu. Čím déle od premiéry, tím levněji. Učitelský doprovod je vždy zdarma.

Mateřské školy + 1. stupen ZŠ_2021_podzim

Základní školy 1.+2. stupeň_2021_podzim

Střední školy + 2.stupeň ZŠ_2021_podzim

V případě vašeho zájmu (níže jen několik ukázek nabízených filmů) nás kontaktujte na e-mailové adrese kino@prodance.cz nebo telefonicky 607 561 544 – Michala Sedlmaierová.

Níže ukázka starších nabízených titulů, které však stále mají „co říct“.

Od roku 2020 nabízíme film V síti,  UKÁZKA VEDLE.

Hororový dokument. Ne tím, že existujou podobní “predátoří” ale tím, KOLIK jich existuje. Jak na to reagovat? Vystopovat je a pozavírat tisíce až desetitisíce mužů, často nejspíš otců a živitelů rodin? To asi nejde. Ale již humbuk, který kolem tohoto dokumentu nastal, snad jejich vyčínání omezí. Minimálně na pár let. Klusák a Chalupová to zvládli výborně.

Od 20.11. 2019 nabízíme film Abstinent ,  UKÁZKA VEDLE.

Jak rychle se lze dostat na dno lahve i života? Jak těžké je se od něj odrazit? Příběh o mládí, svobodě, hledání, snech, realitě, o ztracenosti. Příběh o dnešních dětech. Příběh o vašich žácích. V hlavní roli kluka, který měl “rodiče v pohodě a díky bohu si ho moc nevšímali” uvidíme Josefa Trojana. Režie: Jakub Vigner.

metodické listy pro pedagogy

Od 20.9. 2018 nabízíme film Krkonoše , nová celovečerní verze z roku 2018. UKÁZKA VEDLE.

Populárně vzdělávací film, zachycující Krkonoše, nejvyšší české hory, jejich geologický a geomorfologický vývoj, flóru, faunu, historické a kulturní souvislosti činnosti člověka v Krkonoších. Film Vás zavede do nejkrásnějších míst Krkonoš, jako je Sněžka, Obří a Labský důl, Sněžné jámy, Malý a Velký rybník nebo Labský, Pančavský a Mumlavský vodopád nebo pramen Labe.

Od 1.10. 2018 nabízíme film Grygar , pro základní a střední školy. UKÁZKA VEDLE.

Jiří Grygar je jedním z nejslavnějších českých vědců. Astrofyzik, a hlavně popularizátor vědy dokáže i ty nejsložitější otázky našeho světa přiblížit nejjednodušším způsobem. O něco podobného se snaží i celovečerní dokument, na jehož vzniku se podíleli studenti Slezské univerzity v Opavě. Ti s Grygarem nejen vyrazili po veřejných přednáškách a na jeho dlouhé cesty po Česku, ale také získali exkluzivní přístup do argentinské observatoře Pierra Augera, kde se český vědec podílí na fascinujícím výzkumu kosmického záření.
Film se kromě vědeckých aktivit věnuje i životnímu příběhu slavného astronoma, který pochází z rodiny českých Slezanů a se svými rodiči prožil během nacistické okupace vyhnání z pohraničí. Nakonec mu kladou i otázku nejsložitější: Jak je možné, že jako vědec věří v Boha?

Od 1.10. 2018 nabízíme film Yeti: Ledové dobrodružství pro mateřské školky a základní školy 1. stupně. UKÁZKA VEDLE. Film je uváděn ve formátech 2D a 3D.

Yeti je v komunitě ostatních sněžných lidí považován tak trochu za pako. Naprosto neochvějně totiž věří, že podivné bytosti z legend a mýtů nazývaní „lidé“ skutečně existují. A rozhodne se to všem dokázat.

 

 

Od 22.10. 2018 nabízíme film Toman pro základní školy 2. stupně a školy střední. UKÁZKA VEDLE. Film je uváděn ve formátech 2D v českém znění.

Film Ondřeje Trojana vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu. To vše s velkým důrazem na historickou přesnost. Hlavní role Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Kristýna Boková, Marek Taclík, Lukáš Latinák, Táňa Pauhofová aj.

 

 

Od 1.9. 2018 nabízíme film Jan Palach pro střední školy. UKÁZKA VEDLE.

Film vypráví příběh posledních měsíců Palachova života, nekompromisního mladíka, který přinesl krajní oběť v touze vyburcovat národ z okupační letargie a stal se „pochodní č. 1“.

 

 

Od 1.8. 2018 nabízíme film Úžasňákovi 2 –  je vhodný mateřské školy a základní školy 1. stupně.UKÁZKA VEDLE.

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka.

 

Od 15.11. 2016 nabízíme film Egon Schiele –  je vhodný pro střední školy – film je v distribuci v originálním německém znění s titulky. UKÁZKA VEDLE.

Kdo z dnešních výtvarných umělců bude fascinovat a provokovat ještě po sto letech, ačkoli mu osud na celé dílo dá jen devět let, navíc postižených světovou válkou, vězněním a přervaných smrtící globální epidemií ? Egon Schiele, žák Gustava Klimta, byl ve své tvorbě připraven jít až za hranu vlastní bolesti, obětoval pro své umění lásku a nakonec i život.

 

Od 24.10. 2016 nabízíme film Dunkerk – je vhodný pro základní školy 2.stupně a školy střední – film jde do české distribuce pouze v originálním znění s titulky. UKÁZKA VEDLE.

Novinka Christophera Nolana je válečným velkofilmem z druhé světové války, kdy ve stejnojmenném francouzském městě došlo pod záštitou Operace Dynamo k evakuaci 330 000 spojeneckých vojáků.

 

Od 15.9. 2016 nabízíme film Auta 3 – je vhodný pro VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE – nabízíme ve 2D a 3D a v českém znění i originálním anglickém znění s titulky. UKÁZKA VEDLE.

I děti mají své filmové legendy a Auta od Pixaru k nim bezesporu patří. Slavný závoďák Blesk McQueen s číslem 95 musí ve třetím díle dokázat svým mladším soupeřům, kteří ho chtějí postavit mimo závodní dráhu, že nepatří do starého železa. A to doslova. Jako předfilm uvidíme upoutávku na připravovaný pixarovský film Lou, který vypráví o krabici ztrát a nálezů, a neviditelných stvůrách, které se v ní ukrývají (6 minut).

 

Od 1.10. 2016 nabízíme film Anthropoid – film je v originálnním znění s titulky. Doporučujeme pro žáky středních škol. Vstupné od 1.11. 50 Kč / od 1.10. 100 Kč. UKÁZKA VEDLE.

Film o výjimečné akci našeho odboje proti Třetí Říši konečně vznikl jako mezinárodní projekt a v AJ. 15 let příprav se Seanu Ellisovi vrátilo – strhující finále přibíjí diváky do sedaček ještě při titulcích.

Od 1.8. 2016 nabízíme film Masaryk.  Film je vhodný pro žáky základních škol 2. stupně a žáky středních škol a je v českém znění (možnost i s anglickými titulky. UKÁZKA VEDLE.

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue.

 

Od 1.9. 2016 nabízíme film Učitelka. Film je vhodný pro žáky středních škol. UKÁZKA VEDLE.

Tento strhující snímek o síle lidského charakteru inspirovaný skutečnou událostí se odehrává na začátku 80. let a vypráví příběh zdánlivě empatické a laskavé učitelky manipulující prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního prospěchu. Film prozatím získal na MFFKV cenu za nejlepší ženský herecký výkon (Zuzana Mauréry) a Křišťálový glóbus (Jan Hřebejk).

 

Od března 2016 nabízíme kouzelný film Malý princ. Film je překvapivě vhodný pro všechny věkové kategorie. UKÁZKA VEDLE.

 

Od února 2016 nabízíme film Zkáza krásou, dokument o Lídě Baarové. Režie Helena třeštíková. UKÁZKA VEDLE.