Vážení pedagogové,

trávit školní hodiny v sále kina patřilo k mým neoblíbenějším zážitkům ze školních let a chceme to samé dopřát i vašim dětem. Níže nabídka filmů vhodných pro školní projekce od mateřských škol po střední k datu 11/2023.Ceny jednotlivých projekcí určuje výhradně distributor filmu, pohybují se od 70 Kč a jsou závislé na počtu žáků a  termínu.  Doprovod je zdarma.
Pište na kino@prodance.cz nebo volejte 607 561 544.

Děkujeme a přijďte!

Michala Sedlmaierová

Film Tlapková patrola ve velkofilmu

Nejroztomilejší psí záchranáři z Tlapkové patroly se vracejí s dalším velkým dobrodružstvím. V hlavní roli budou tentokrát superschopnosti, které naši hrdinové získají poté, co na jejich domov dopadne meteorit.

Film Tonda, Slávka a kouzelné světlo

Film o dobrodružství, které v tajemném domě zažijí dvě jedinečné děti. Tonda od narození svítí, zatímco jeho nová sousedka Slávka má zázračnou baterku, která pouze jim dvěma odhaluje světy plné barev a kouzel. Je to ale také film o jejich kamarádství, fantazii a odvaze.

od 16.11. film Nina a ježkovo tajemství

Inteligentní dětské filmy nás začínají bavit víc a víc. Tato animovaná detektivka okouzlí nejen malé diváky, ale i jejich rodiče. Film vypráví příběh desetileté Niny, jejího kamaráda Mehdiho a ježka, který ožívá v tatínkových příbězích na dobrou noc. Vypráví ale také o konci dětství a o tom, jak problémy dospělých mohou obrátit dětské životy naruby. Animovaný klenot a zároveň napínavý film, který vás strhne svým rytmem, střihem a hudbou.

od 16.11. film Trollové 3

Poppy měla vždycky obrovskou slabost pro svého trochu nabručeného kámoše Větvíka. Dva roky to mezi nimi jen tak bublalo, ale teď už to začíná být vážné. Jak se ti dva sbližují a ještě více poznávají, Poppy zjistí, že Větvík před ní skrývá trochu nepříjemnou, leč velmi vzrušující životní kapitolu. Kdysi byl totiž členem populární chlapecké kapely BroZone!

Film Mezi živly

Pixar je v animované tvorbě pořád na vrcholu. V jeho novém filmu obývají město živly ohnš, vody, zeme a vzduchu a my sledujeme Jiskru, temperamentní mladou slečnu poté, co se seznámí s veselým mladíkem Vlhošem a začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí.

Film Krakenteena Ruby

Dospívání je peklo. Může být hůř? Může, když v téhle životní fázi zjistíte, že jste ve skutečnosti kraken, obávané mořské monstrum. Tvůrci Shreka a Madagaskaru stvořili další, zcela výjimečnou hrdinku.

Film Mavka: Strážkyně lesa

Lesní víla Mavka čelí nemožné volbě mezi láskou a svou povinností strážkyně Srdce lesa. Zamiluje se totiž do člověka, obyčejného kluka Lucase, který ji dokáže okouzlit svou hudbou. V českém znění Lucie Černíková a Ondřej Gregor Brzobohatý.

Film Myška a medvěd na cestách

Upovídaná myška Celestina a její nejlepší kamarád medvěd Ernest. Tato nerozlučná dvojka se vrací na plátna kin v novém veselém i napínavém dobrodružství, které se točí kolem Ernestových rozbitých houslí a cesty do jeho rodné země, kde k jejich překvapení zakázali všechnu hudbu.

Film Děti Nagana

Příběh se odehrává v roce 1998 a začíná okamžikem, kdy celá třída děti sleduje semifinále zápasu českých hokejistů v Naganu. Takřka každý kluk chtěl v té době hrát hokej a být novým Haškem nebo Jágrem. Dominik nebyl výjimkou. Příběh o přátelství, sportu, sociálních vztazích nejen na sídlišti, hrdosti, euforii ze sportovní události a hlavně outsiderech, kterým někdo dá šanci vyniknout a jít si za svými sny, protože žádný sen není příliš velký.

Film Bod obnovy

Po 60 letech od legendární Ikarie XB1 se česká kinematografie opět dočkala výpravné sci-fi s originálním nápadem, „chlupy-zvedající“ hudbou Jana Šléšky a celé je to zabalené do audiovizuální nádhery, které promineme i drobné chyby. Hrají: Andrea Mohylová, Václav Neužil ml., Matěj Hádek aj.

Film Bratři

Jeden ze zásadních příběhů naší novodobé historie. Pětice mladíků s pistolemi pronásledovaná tisíci vojáky se v boji o život dotkne hranic vlastního strachu i statečnosti. Rodina, jejíž členové se vzepřeli nacistické i komunistické totalitě. Vrazi, nebo hrdinové? Je to na vás.

Film BANGER.

Rap je hudba ulice Banger působí jako film ulice. Unikátní film, který popisuje příběh odehrávající se během jedné noci plné kokainu a rapu. A parádních hereckých výkonů. S mladým raperem Alexem se nečekaně rozejde přítelkyně Sára. Podle Alexe existuje jen jediná cesta, jak ji může získat zpět, a to nahrát banger. Honba za slávou a respektem na hudební scéně se přetaví v zoufalý a nebezpečný čin ohrožující desítky mladých lidí na životě. Hrají: Adam Mišík, Marcel Bendig, Sergei Barracuda, Anna Fialová aj.

Film Barbie

Can you feel the Kenergy? Loni byl letní hit #1 Top Gun, letos je to rozhodně Barbie. Skladbu I´m just Ken nevyženete do Vánoc z hlavy. True story. Dokonalá choreografie tanečních čísel, vizuální stránka evokující barbie verzi Karla Zemana, humor, nápady a hlavně Ryan Gosling, který je všechno, jen ne „just Ken“. Dále hrají: Margot Robbie, Will Ferrell, Kate McKinnon a další. Film je v originálním znění s titulky nebo v českém znění.

Film Oppenheimer

O talentu Christophera Nolana bychom se mohli bavit hodiny, nicméně teď má za sebou nejrozsáhejší a nejnáročnější projekt své kariéry. O jeho výjimečnosti svědčí i herecké obsazení: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Gary Oldman, Kenneth Branagh, Rami Malek. Nolanovy filmy mívají dost odvážnou strukturu vyprávění, vnímání reality i plynutí času. Za zmínku stojí i fakt, že Nolan je příznivcem tradičních triků a snaží se vyhýbat natáčení scén před zeleným plátnem. Největším soustem byla věrná rekonstrukce Trinity testu, prvního řízeného výbuchu atomové bomby v historii, která se točila bez využití počítačové animace. Film je v originálním znění s titulky.

Film Portrét královny

Příběh nejfotografovanější a nejvíce zmiňované ženy na planetě viděný objektivy největších světových fotografů. Dokument jedhoho z nejvyhledávanějších světových fotografů Fabrizio Ferriho, vypráví sedmdesát let života Alžběty II. skrze její fotografická vyobrazení.

Film Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa

Dokumentární film Civilizace režiséra Petra Horkého a egyptologa Miroslava Bárty o proměnách velkých civilizací a jejich podobností s tou naší současnou. Výpravná reality show našeho vlastního kolapsu. Zatím všechny civilizace zanikly. Ale proč bychom my nemohli být první, kdo chod dějin změní?

Film Jan Žižka

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří.
Film je v dabované verzi i v anglickém znění s titulky a formáty jsou „Vhodné od 12 let“ a „vhodné od 15let“. Doporučuji verzi 12+ a dabovanou. Angličtina z Žižkových úst zněla divně;)

Dokument Jizerské hory 

Málokteré pohoří v České republice poznamenala činnost člověka tak, jako Jizerské hory. Přestože dnes patří k často vyhledávaným cílům turistů, skrývají i mnohá tajemství, za kterými se tvůrci vydali. Natáčeli nejmodernějšími technologiemi jak české, tak polské straně hor. Film vypráví příběh Jizerských hor od jejich vzniku až po současnost.

Dokument Krkonoše 

Populárně vzdělávací film, zachycující Krkonoše, nejvyšší české hory, jejich geologický a geomorfologický vývoj, flóru, faunu, historické a kulturní souvislosti činnosti člověka v Krkonoších. Film Vás zavede do nejkrásnějších míst Krkonoš, jako je Sněžka, Obří a Labský důl, Sněžné jámy, Malý a Velký rybník nebo Labský, Pančavský a Mumlavský vodopád nebo pramen Labe.

Dokument Grygar 

Jiří Grygar je jedním z nejslavnějších českých vědců. Astrofyzik, a hlavně popularizátor vědy dokáže i ty nejsložitější otázky našeho světa přiblížit nejjednodušším způsobem. O něco podobného se snaží i celovečerní dokument, na jehož vzniku se podíleli studenti Slezské univerzity v Opavě. Ti s Grygarem nejen vyrazili po veřejných přednáškách a na jeho dlouhé cesty po Česku, ale také získali exkluzivní přístup do argentinské observatoře Pierra Augera, kde se český vědec podílí na fascinujícím výzkumu kosmického záření.
Film se kromě vědeckých aktivit věnuje i životnímu příběhu slavného astronoma, který pochází z rodiny českých Slezanů a se svými rodiči prožil během nacistické okupace vyhnání z pohraničí. Nakonec mu kladou i otázku nejsložitější: Jak je možné, že jako vědec věří v Boha?

Film Havel

Kvůli pandemii neměl film dosud příležitost se na školních projekcích předvést – v tomto ohledu má v sobě obrovský potenciál, téma nemůže zestárnout a každý rok mohou na film chodit stále noví a noví žáci.

 

 

Film V síti

Hororový dokument. Ne tím, že existujou podobní “predátoří” ale tím, KOLIK jich existuje. Jak na to reagovat? Vystopovat je a pozavírat tisíce až desetitisíce mužů, často nejspíš otců a živitelů rodin? To asi nejde. Ale již humbuk, který kolem tohoto dokumentu nastal, snad jejich vyčínání omezí. Minimálně na pár let. Klusák a Chalupová to zvládli výborně.

 

 

Film Jan Palach 

Film vypráví příběh posledních měsíců Palachova života, nekompromisního mladíka, který přinesl krajní oběť v touze vyburcovat národ z okupační letargie a stal se „pochodní č. 1“.

 

 

Film Dunkerk

Novinka Christophera Nolana je válečným velkofilmem z druhé světové války, kdy ve stejnojmenném francouzském městě došlo pod záštitou Operace Dynamo k evakuaci 330 000 spojeneckých vojáků.
Film je v originálním znění s titulky.

Film Anthropoid

Film o výjimečné akci našeho odboje proti Třetí Říši konečně vznikl jako mezinárodní projekt a v AJ. 15 let příprav se Seanu Ellisovi vrátilo – strhující finále přibíjí diváky do sedaček ještě při titulcích.
Film je v originálním znění s titulky.

Film Masaryk

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue.